Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoncepcja Emilianowa opublikowana została w ,,Baltic Transport Journal”

Koncepcja Emilianowa opublikowana została w ,,Baltic Transport Journal”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 styczeń 2021 07:13
Koncepcja Emilianowa opublikowana została w ,,Baltic Transport Journal” Wstępna wizualizacja

,,Baltic Transport Journal” to anglojęzyczne czasopismo branżowe dedykowane odbiorcom z branży logistycznej zainteresowanych regionu Morza Bałtyckiego, od Niemiec, przez Rosję, Kraje Bałtyckie, po Skandynawię. Siedziba redakcji znajduje się w Gdyni. W numerze 5/2020 – wrzesień-październik ukazała się publikacja sponsorowana poświęcona Węzłowi Logistycznemu Bydgoszcz.

 

Na początku należy wyjaśnić dlaczego tego typu publikacje są cenne. Mamy do czynienia z branżowym periodykiem, wśród którego odbiorców znajdują się np. operatorzy logistyczni, czyli potencjalni kontrahenci nowo powstających terminali. Do tej pory o kujawsko-pomorskim mówiło się w branży głównie za sprawą pomysłu na port rzeczny na Wiśle. Wynikało to z tego, że na konferencjach branżowych była dość usilnie ta koncepcja przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałowski promowana. Właściwie tylko od ostatnich dwóch lat przebija się koncepcja terminalu kolejowego w Emilianowie.

 

,,From analysis to execution – Setting up the Bydgoszcz Logistics Node”

Tak zatytułowana jest publikacja (w języku angielskim) poświęcona Węzłowi Logistycznemu Bydgoszczy, w której pojawia się wzmianka o planowanym terminalu kolejowym Bydgoszcz – Emilianowo, które miałoby w przyszłości współpracować z portem na Wiśle Bydgoszcz – Solec Kujawski. W publikacji wspomina się, że docelowo Węzeł Logistyczny Bydgoszcz chce obsługiwać zarówno przewozy z zachodniej i wschodniej Europy, ze Skandynawii oraz z Chin.

 

Autorami publikacji są pracownicy Kujawsko-Pomorskie Urzędu Marszałkowskiego, a została ona sfinansowana w ramach promocji projektu COMBINE. Projekt COMBINE finansowany przez Unię Europejską w ramach Interreg skupia się rozwiązywaniu problematyki tzw. ostatniej mili dla terminali multimodalnych. W praktyce COMBINE ma się przysłużyć poprawie dostępności komunikacyjnej terminalu w Emilianowie oraz portu na Wiśle.

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu