Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoniec z bezpłatnym parkowaniem przy dworcu

Koniec z bezpłatnym parkowaniem przy dworcu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 styczeń 2021 00:01
Koniec z bezpłatnym parkowaniem przy dworcu Fot: PKP.pl

Parking znajdujący się przy stacji Bydgoszcz Główna stał się płatny – za godzinę postoju zapłacimy 3,5 zł, możemy też kupić miesięczny abonament za 120 zł. Przez ostatnie lata mogliśmy na tym parkingu, oferującym 30 miejsc postojowych, zostawić samochód bezpłatnie, ale tylko do godziny. Było to rozwiązanie wygodne, gdy chcieliśmy kogoś odebrać przyjeżdżającego pociągiem, który ostatecznie był opóźniony.

Zmiana polityki jest ogólnopolska i dotyczy najważniejszych dworców o kategorii premium, do których zalicza się Bydgoszcz Główna. O ile minusem jest to, że osoby załatwiające coś na dworcu lub udające się po pasażera będą musieli teraz płacić, co nie jest też korzystne dla gastronomicznych najemców dworca, to oferta abonamentu za 120 zł może się dla niektórych okazać kusząca. W tej części miasta abonament w strefie płatnego parkowania wynosi 150 zł, ponadto korzystać mogą jedynie mieszkańcy konkretnych ulic, na dworcu abonament wykupić będzie mógł każdy, przez co na tym tle oferta parkingowa PKP jest dość atrakcyjna.

 

Parking mógłby działać w systemie Park&Ride

Być może będą też osoby, które będą w ramach abonamentu zostawiać samochód, a dalej dojeżdżać pociągiem. Do tej pory z racji obowiązywania limitu parkowania do godziny, nie było to możliwe.

 

Warto byłoby jednak popracować nad taryfą Park&Ride, aby tą formę dojazdów promować. Czyli oferować preferencyjną stawkę parkowania w cenie biletu kolejowego. Główne wyzwanie z jakim boryka się PKP, to zdobywanie nowych pasażerów, a taka taryfa byłaby działaniem w tym kierunku.

 

Bilety na parking są sprzedawane w specjalnym parkomacie, który umożliwia również płacenie kartą – o ile w miejskiej strefie płatnego parkowania za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy o 50 groszy mniej, to musimy mieć zawsze monety przy sobie, stąd też parking przy dworcu może kusić transakcjami bezgotówkowymi.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu