Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem bydgoskiego ratusza Sejmik Województwa uchwalił bubel. Jutro nadzwyczajna sesja

Zdaniem bydgoskiego ratusza Sejmik Województwa uchwalił bubel. Jutro nadzwyczajna sesja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 styczeń 2021 06:17

W piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która będzie prowadzona w trybie zdalnym. Tematem sesji, która zwołana została dopiero we wtorek, będzie uchwała Sejmiku Województwa z listopada 2020 wyznaczająca Nadwiślański Park Krajobrazowy. Zdaniem bydgoskiego ratusza, ta uchwała krajobrazowa jest bublem, bowiem nierzetelnie odzwierciedla granice między gminami.

Zaproponowany radnym projekt uchwała zakłada wyrażenie przez Radę Miasta Bydgoszczy odmowy uzgodnienia przyjętej w listopadzie przez Sejmik Województwa uchwały. Brak takiego uzgodnienia, będzie przeszkodą do wejścia w życie regulacji krajobrazowych dla Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego, który swoim obszarem obejmowałby północną część Bydgoszczy.

 

W uzasadnieniu wskazuje się, że uchwała sejmiku błędnie wyznacza granice pomiędzy Bydgoszczą i Osielskiem w rejonie ulic Parowy i Sudeckiej – W konsekwencji tego, błędnie wyznaczone są granice obszarów o zróżnicowanych zakazach, w tym zurbanizowanego terenu miejskiego Bydgoszczy w rejonie ul. Parowy i Sudeckiej oraz obszaru wysoczyzny morenowej wraz ze strefą krawędziową – czytamy w uzasadnieniu.

 

Konsekwencją przyjęcia tego stanu rzeczy, byłyby utrudnienia rozwojowe dla Bydgoszczy na tym obszarze. W praktyce uchwała Sejmiku Województwa ma nie uwzględniać zmian granic jakie dokonały się między tymi samorządami w 2009 i 2013 roku.

Nie jest to pierwszy spór samorządu bydgoskiego z wojewódzkim o uchwały krajobrazowe. Pierwsza próba uzgodnienia Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego nastąpiła w 2018 roku, wówczas Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła dość daleko idące uwagi merytoryczne.

 

Na wyrażenie opinii wobec uchwały krajobrazowej Bydgoszcz ma 30 dni od momentu jej otrzymania, z racji tego, że ten termin wkrótce mija, postanowiono zwołać sesję w trybie nadzwyczajnym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu