Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUnia Europejska sfinansuje odświeżenie bydgoskich bulwarów nad Brdą

Unia Europejska sfinansuje odświeżenie bydgoskich bulwarów nad Brdą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 styczeń 2021 17:18
Unia Europejska sfinansuje odświeżenie bydgoskich bulwarów nad Brdą OpenStreetMaps

W tym roku ruszyć powinna gruntowana modernizacja części Bulwaru im. Leona Janty Połczyńskiego – północnego nabrzeża Brdy od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Koszt przedmiotowej inwestycji to 7,5 mln zł, z czego prawie 5 mln pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki decyzji Zarządu Województwa o skierowaniu na nią kwoty 4,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego z perspektywy do 2020 roku (rozliczona ona będzie do 2023 roku). Z racji tego, że jest to kończący się budżet unijny, prace ruszyć mają jeszcze w tym roku.

 

- W ostatnich latach udało się zrewitalizować szereg niezwykle atrakcyjnych miejsc, które obecnie są wyjątkowo chętnie odwiedzane przez bydgoszczan – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - To między innymi kilka parków w centrum miasta oraz nabrzeża Brdy od mostów kolejowych do mostów Solidarności . Teraz do tego grona dołączy kolejny odcinek bulwarów w salonie Bydgoszczy. Dużą wartością projektu jest to, że uwzględnia on szereg uwag zgłoszonych przez mieszkańców.

 

Na bulwarze powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, fragment przebiegający w ramach kładki będzie natomiast poszerzony. Planowane jest stworzenie tarasu widokowego, miejsc do cumowania małych jednostek pływających, a także parkingu dla rowerów. Ponadto posadzona zostanie nowa roślinność dla poprawy estetyki.


Ogłoszenie przetargu na wykonanie realizacji planuje się jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu