Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewództwo zwiększy swoje udziały w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Województwo zwiększy swoje udziały w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 styczeń 2021 00:51
Województwo zwiększy swoje udziały w Porcie Lotniczym Bydgoszcz Fot: PLB

Większościowym udziałowcem w Porcie Lotniczym Bydgoszcz jest Województwo Kujawsko-Pomorskie posiadające ponad 72% udziałów, wśród mniejszościowych udziałowców najwięcej – ponad 22% udziałów ma Miasto Bydgoszcz. Ta struktura podziału udziałów może ulec jednak wkrótce zmianie.

We wrześniu Sejmik Województwa wyraził zgodę na objęcie przez Województwo kolejnych akcji o wartości 12 mln zł, w celu zabezpieczenia środków na funkcjonowanie lotniska w 2020 i 2021 roku, bowiem pandemia COVID-19 w sposób szczególny uderza w branżę lotniczą. Do dzisiaj działań w kierunku dokapitalizowania Portu Lotniczego nie podjęło Miasto Bydgoszcz. Nieoficjalnie ustalamy, że raczej na taki krok póki co się nie zanosi. Zwróciliśmy się również do Urzędu Miasta Bydgoszczy z oficjalnym zapytaniem.

 

Zakładając, że Bydgoszcz nie dokapitalizuje lotniska, wówczas udziały Województwa Kujawsko-Pomorskiego przekroczą 75%, natomiast Miasta Bydgoszczy spadną do 20,1%.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu