Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUOKiK opiniuje koncentracje kapitałów w ramach Terminalu Intermodalnego Bydgoszcz Emilianowo

UOKiK opiniuje koncentracje kapitałów w ramach Terminalu Intermodalnego Bydgoszcz Emilianowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 styczeń 2021 13:11
UOKiK opiniuje koncentracje kapitałów w ramach Terminalu Intermodalnego Bydgoszcz Emilianowo Wstępna wizualizacja

W lipcu informowaliśmy o utworzeniu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa spółki celowej o nazwie Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo sp. z o.o., której celem jest budowa infrastruktury przeładunkowej wokół stacji kolejowej Emilianowo, nieopodal Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Kapitałowo inicjatywę chcą wesprzeć kolejne podmioty, przez co rozpoczęło się postępowanie przed UOKiK.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którego celem jest udzielenie zgody na włączenie się do spółki celowej oprócz KOWR także grupy PKP SA oraz podległego Miastu Bydgoszczy Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

 

Realizacja wyżej wskazanej inwestycji rozpocznie się po przystąpieniu PKP i BPPT do Spółki – czytamy w komunikacie UOKiK.

 

W uchwalonej w grudniu Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, utworzenie terminalu kolejowego w Emilianowie, wskazano za pierwszy element budowy Węzła Logistycznego Bydgoszcz.

 

Emilianowo leży w korytarzu europejskiej sieci TEN-T Bałtyk – Adriatyk, który służy rozwojowi mobilności pomiędzy portami nad tymi morzami. Terminal w Emilianowie może odgrywać szczególną rolę we współpracy z polskimi portami w Gdańsku i w Gdynii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu