Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Lisim Ogonie bez korków, węzeł Pawlówek niedokończony – pierwsze wrażenia po otwarciu S-5

W Lisim Ogonie bez korków, węzeł Pawlówek niedokończony – pierwsze wrażenia po otwarciu S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 styczeń 2021 13:10

Od czwartku 31 grudnia przejezdny jest odcinek drogi ekspresowej S-5 Białe Błota – Tryszczyn, który wraz z oddanym dokładnie rok wcześniej odcinek Tryszczyn – Aleksandrowo pozwala tranzytowi pomiędzy Trójmiastem i Poznaniem ominąć całkowicie wjazd do Bydgoszczy. Dopiero w dni robocze będziemy mogli zauważyć na ile to poprawi funkcjonowanie ruchu w samej Bydgoszczy.

 

Węzeł w Lisim Ogonie – wzdłuż ulicy Nakielskiej, nie jest może zbyt okazały, ale dzięki poprowadzeniu S-5 na wiadukcie nad Nakielską, ten punkt stał się bezkolizyjny. Wcześniej w tym miejscu była sygnalizacja świetlna, przez co niekiedy się korkowało. Teraz tego problemu nie ma, zachowano również możliwość wjazdu z Nakielskiej na S-5 oraz zjazdu.

 

Jeżeli chodzi o węzeł Pawłówek, będzie on w przyszłości odgrywał ważną rolę, bowiem będzie zarówno elementem drogi S-5 i S-10 w kierunku na Szczecin. Obecnie chcąc jechać z kierunku Białych Błot na Szczecin, musimy jeszcze zjeżdżać na Bydgoszcz – kierunku Osowej Góry – i na wysokości karczmy nawrócić na tymczasowym rondzie w kierunku zachodnim. Taka organizacja może wywoływać pewne uciążliwości. Póki co jednak prace na tym odcinku nie zostały zakończone, data 31 grudnia to tylko dzień oddania inwestycji (nieukończonej) do użytku.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu