Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz z pełną północno-zachodnią obwodnicą

Bydgoszcz z pełną północno-zachodnią obwodnicą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 grudzień 2020 11:43

Od dzisiaj ruch tranzytowy pomiędzy Poznaniem i Trójmiastem może omijać Bydgoszcz, za kilka dni będziemy mogli oszacować jak to wpłynie na natężenie ruchu wewnątrz Bydgoszczy. 31 grudnia około godziny 11 oddany został do użytku odcinek drogi ekspresowej S-5 Białe Błota – Pawłówek – Tryszczyn. Łącznie z oddanym w ubiegłym roku odcinkiem Tryszczyn – Aleksandrowo tworzy on 36 km trasę okrążającą Bydgoszcz od strony północno-zachodniej.

 

Droga ekspresowa S-5 z centrum Bydgoszczy skomunikowana jest przez węzły: Tryszczyn (ulica Nad Torem od Węzła Zachodniego), Pawłówek (ulica Grunwaldzka), Miedzyń (ulica Nakielska) i Białe Błota (ulica Szubińska).

 

Pozostają trzy odcinki

Odcinek Białe Błota – Tryszczyn jest czwartym oddanym w ramach drogi ekspresowej S-5 w województwie kujawsko-pomorskim. Pozostają jeszcze trzy, które były realizowane początkowo przez nierzetelnego wykonawcę z Włoch, konieczne było wyłonienie nowego wykonawcy przez co poczekamy na całą drogę ekspresową S-5 do 2022 roku.

 

Oddano już odcinki (w kolejności) województwo wielkopolskie – Żnin, Tryszczyn – Aleksandrowo, Żnin – Szubin. Do oddania pozostaje odcinek od Szubina do Białych Błot oraz od Aleksandrowa dwa odcinki w kierunku węzła autostradowego w Nowych Marzach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu