Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyanAir nie przyleci do Bydgoszczy przynajmniej do Trzech Króli

RyanAir nie przyleci do Bydgoszczy przynajmniej do Trzech Króli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 grudzień 2020 00:20
RyanAir nie przyleci do Bydgoszczy przynajmniej do Trzech Króli Fot: PLB

Od wtorku 22 grudnia zawieszone zostały loty z Polski do Wielkiej Brytanii na mocy decyzji Rady Ministrów, co spowodowane było odkryciem na wyspach nowego szczepu COVID-19. Po tygodniu od wznowienia lotów do Bydgoszczy, linie lotnicze RyanAir musiały ponownie je zawiesić. Jedynie loty możliwe są do Dublina w Irlandii, państwa nie wchodzącego w skład Wielkiej Brytanii.

 

Jak wynika z rozporządzenia zakaz będzie obowiązywał do 6 stycznia 2021 roku, może zapaść jednak decyzja o jego wydłużeniu. W praktyce bydgoskie lotnisko jest uziemione, bowiem nie wiadomo też kiedy loty z Warszawy do Bydgoszczy wznowi PLL LOT. RyanAir i LOT postanowiły zawiesić loty w połowie listopada, z uwagi na niski popyt na usługi lotnicze, irlandzkie linie lotniczego na równo miesiąc, w okresie świątecznym spodziewano się powrotów Polaków do kraju. Te plany pokrzyżowały jednak nowe rządowe obostrzenia.

 

Na dzisiaj trudno powiedzieć, czy Port Lotniczy Bydgoszcz otrzyma za to od rządu rekompensatę. Od marca całkowicie zawieszone został loty trzeciego przewoźnika Lufthansa do Frankfurtu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu