Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni dają zielone światło dla zmian na Placu Wolności

Radni dają zielone światło dla zmian na Placu Wolności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 grudzień 2020 12:39
Radni dają zielone światło dla zmian na Placu Wolności Wizualizacja

Deptak z naturalnego kamienia, nawiązująca do historycznej przeszłości zieleń – tak ma prezentować się w przyszłości Plac Wolności, mający szanse stać się kolejną perełką Bydgoszczy. Plac ma zostać przede wszystkim przywrócony ulicy Gdańskiej – zniknie zatem parking i sąsiadujące z nim kwiaciarnie. Dzisiaj Rada Miasta uchwaliła nowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Kwiaciarki i parking, to główne kwestie poruszane podczas dyskusji na dzisiejszej sesji. Kwiaciarki mają zostać zlokalizowane w innej części Placu i przybrać bardziej estetyczne standardy. Jeżeli chodzi o parking, tutaj o ile w dyskusji kilku radnych wyrażało wątpliwości, to tylko 3 zagłosowało za uwagą w sprawie nie ruszania parkingu. Sam plan również przyjęto przy tylko 3 głosach sprzeciwu.

 

Miejska Pracownia Urbanistyczna wskazuje przede wszystkim na zmianę charakteru tego miejsca. Ma być to miejsce, gdzie warto będzie przyjść pospacerować z rodzinami. Obszar przylega bezpośrednio do Parku Kazimierza Wielkiego z fontanną ,,Potop”.

 

Wiele jeszcze do uzgodnienia

Sam plan przestrzenny wyznacza pewne ogólne ramy, ale przed nami wiele szczegółowych dyskusji, chociażby co dalej z pomnikiem. Plan idzie w kierunku jego relokacji bliżej ulicy Gdańskiej, co byłoby powrotem do historycznych uwarunkowań. W przeszłości był to pomnik w formie konnej, co otwierać może dyskusję też utworzenia nowego pomnika.

 

Ta kwestia w dyskusji była jednak drugorzędna, bowiem panował pogląd, że w kryzysie gospodarczym pomnik nie jest najważniejszą kwestią.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu