Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadna złożyła poprawki w sprawie przywrócenia linii nr 61 oraz lepszego skomunikowani Łęgnowa

Radna złożyła poprawki w sprawie przywrócenia linii nr 61 oraz lepszego skomunikowani Łęgnowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 grudzień 2020 11:50
Radna złożyła poprawki w sprawie przywrócenia linii nr 61 oraz lepszego skomunikowani Łęgnowa Fot: Bogusław Białas

W środę Rada Miasta planuje uchwalić budżet miasta na 2021 rok – projekt budżetu prezydent przedstawił już w połowie listopada, na sesji budżetowej oprócz debaty nad tym dokumentem, będą także głosowane poprawki radnych. Radna Grażyna Szabelska wnosi o powrót linii autobusowej nr 61 na całą trasę.

Przed tygodniem w życie weszła nowa siatka połączeń komunikacyjnych, w związku z trasowaniem tramwajów po nowym torowisku wzdłuż ulicy Kujawskiej. Kontrowersje budziło ograniczenie trasy linii nr 61 z Osowej Góry tylko na Plac Kościelckich. Linia ta wcześniej łączyła Osową Górę z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Petycję w sprawie odejścia od tego zamiaru poparło ponad 500 osób, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ją jednak odrzucił.

 

W środę będzie głosowana poprawka radnej Grażyny Szabelskiej, aby kwotę 0,5 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu przesunąć na obsługę linii nr 61 po dawnej trasie. O przyjęciu lub odrzuceniu tej poprawki zdecyduje Rada Miasta.

 

Druga poprawka komunikacyjna radnej Szabelskiej dotyczy uruchomienia linii tramwajowej nr 12 w relacji Łęgnowo – Glinki, na co radna proponuje przesunięcie kolejnych 300 tys. zł z rezerwy ogólnej. W opinii radnej obecna siatka prowadzi do wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców Łęgnowa, stąd też pomysł na uruchomienie kolejnej linii tramwajowej.

 

Sesja budżetowa odbędzie się w trybie zdalnym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu