Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚrednio co czwarta kontrola systemu grzewczego kończy się mandatem

Średnio co czwarta kontrola systemu grzewczego kończy się mandatem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 grudzień 2020 07:35

Do grudnia Straż Miejska przeprowadziła ponad 1,5 tys. kontroli systemu ogrzewania, kontrole były reakcją na zgłoszenia mieszkańców, podejrzewających spalanie niedozwolonych substancji lub z wykorzystywaniem zabronionego systemu grzewczego – w przypadku 347 kontroli finałem było nałożenie mandatu. Łączna wartość nałożonych do grudnia mandatów to ponad 49 tys.zł.

 

W 14 przypadkach Straż Miejska skierowała wniosek o ukaranie od Sądu Rejonowego. Faktyczna liczba stwierdzonych naruszeń mogła być znacznie większa, bowiem karanie jest traktowane jako ostateczność,a wcześniej są pouczenia. Dowiadujemy się tego z odpowiedzi jaką zastępca prezydenta Maria Wasiak udzieliła radnym Katarzynie Zwierzchowskiej i Lechowi Zagłobie-Zyglerowi na interpelacje. Radni skupiali się głównie na Fordonie, skąd mieli otrzymać skargi od mieszkańców, na unoszący się smog.. Problematyczną okazuje się ulica Wyzwolenia, gdzie na 34 zgłoszeń od mieszkańców, w 16 przypadkach stwierdzono naruszenia, co zakończyło się nałożeniem 6 mandatów i przeprowadzeniu 10 pouczeń.

 

Z pomocy specjalistycznych laboratoriów (co zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami) skorzystano w tym roku tylko 28 razy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu