Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo 74 latach Poczta Polska ponownie wydaje znaczek poświęcony Bydgoszczy

Po 74 latach Poczta Polska ponownie wydaje znaczek poświęcony Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 grudzień 2020 17:27

W poniedziałek 30 listopada do obiegu trafił milion znaczków pocztowych o wartości nominalnej 95 groszy przedstawiający Bydgoszcz. Znaczek wpisuje się w serie ,,Miasta polskie” Ostatni raz Poczta Polska wydała znaczek bydgoski w 1946 roku na 600 lecie miasta.

Pretekstem do tegorocznej edycji była obchodzona na początku roku – w styczniu, 100. rocznica powrotu Bydgoszczy do Polski.

 

- To jest dość duża promocja dla regionu i Bydgoszczy – mówił w piątek, podczas oficjalnej prezentacji znaczka Karol Górski, dyrektor Regionu Bydgoskiego Poczty Polskiej - Nieukrywana radość w tym, że prezentowany dzisiaj znaczek został wydany po 74 latach. Wcześniejszy znaczek wydany był na 600 lecie Bydgoszczy – w 1945 roku.

 

Znaczek przedstawia siedzibę bydgoskiej Poczty na tle Brdy oraz wizerunek króla Kazimierza III Wielkiego, który nadał w 1346 roku Bydgoszczy akt lokacyjny. Wizerunek jest wzorowany na rzeźbie tego władcy, która znajduje się przy Zbożowym Rynku w Bydgoszczy. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu z inicjatywy Inowrocławskiego Klubu Dyskusyjnego wydano limitowaną edycję kart pocztowych dedykowaną Kazimierzowi Wielkiemu, również opierając się na bydgoskim pomniku.

 

- Pretekstem dla uwiecznienia na znaczku konkretnego polskiego miasta najczęściej są rocznie z nim związane, czy to lokowania czy ponownego przyłączenia do Polski – wyjaśnia wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek. W serii ,,Miasta polskie” w naszym województwie dedykowano już znaczek Toruniowi. Dyrektor Górski zapowiada, że w planach są także znaczki poświęcone Inowrocławiu, Grudziądzu i Włocławku.

 

Oprócz znaczka do obiegu trafia także koperta pierwszego dnia obiegu FDC, która przedstawia centrum Bydgoszczy, w tym Wyspę Młyńską, z lotu ptaka.

Autorem projektu znaczka jest Waldemar Kawiński.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu