Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński pytał - czy rząd chce zlikwidować bydgoskie lotnisko? Wiceminister obwinił Unię Europejską

Szopiński pytał - czy rząd chce zlikwidować bydgoskie lotnisko? Wiceminister obwinił Unię Europejską

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 listopad 2020 20:37

W piątek w Sejmie odbyła się debata o budowie największego polskiego lotniska pod Warszawą – Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przy tej okazji posłowie pytali o niską pomoc dla wielu regionalnych portów lotniczych – Port Lotniczy Bydgoszcz otrzyma za straty z powodu wiosennego lockdownu na poziomie około 200 tys. zł.

- Żeby inwestować w infrastrukturę portów lotniczych najpierw trzeba zapobiec upadkom tych portów. Porty potrzebują rzeczywistego ratunku na dziś, aby przetrwa ekonomicznie, aby uchronić przed redukcją swoje specjalistyczne kadry. Bez tych specjalistów żaden port nie podniesie się szybko po pandemii – mówił w debacie poseł Jan Szopiński z Lewicy - W związku z tym, że przyznanie bydgoskiemu lotnisku zaledwie 200 tys. pomocy rządowej, to wyraźny znak, że rząd planuje wykorzystać pandemię do doprowadzenia niektórych lotnisk lokalnych mam pytanie – dlaczego? - zasugerował parlamentarzysta.

 

 

- Dlaczego i jak rząd wyobraża sobie funkcjonowanie CPK bez profesjonalnego portu w Bydgoszczy i innych profesjonalnych portów? - pytał dalej, prosząc o udzielenie odpowiedzi na piśmie.

Do bydgoskiego lotniska nawiązał w swojej wypowiedzi pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister

 

Marcin Horała, który przyznał, że rząd miał intencję udzielić większego wsparcia - 200 tys. dla Bydgoszczy, bo tylko o 200 tys. pogorszył się wynik operacyjny, gdybyśmy chcieli wypłacić więcej to byłaby to zdaniem Komisji Europejskiej niedozwolona pomoc publiczna – oświadczył.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu