Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota planują 18,5 mln deficytu w 2021 roku

Białe Błota planują 18,5 mln deficytu w 2021 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 grudzień 2020 06:53

Z tygodniowym opóźnieniem, spowodowanym zakażeniem się COVID-19 najważniejszych osób funkcyjnych w Urzędzie Gminy, wójt Białych Błot przedstawił projekt budżetu gminy na 2021 rok. Przewiduje on dość wysoki deficyt, który ma zostać sfinansowany z obligacji. Na inwestycje w 2021 roku planuje się wydać około 34 mln zł.

Planowane na 2021 rok dochody gminy Białe Błota to prawie 151,7 mln zł, wydatki zaś prawie 170,2 mln zł, co daje dokładnie 18,5 mln zł planowanego deficytu. Wydatki inwestycyjne mają przekroczyć nieznacznie 34 mln zł.

 

Najwięcej kosztować będzie ulica Strusia w Murowańcu – 4,1 mln zł. 3,4 mln zł gmina planuje wydać na budowę magistali wodociągowej Ciele – Łochowo. Ponad 3,1 mln zł kosztować będzie ulica Zabytkowa w Przyłękach i około 3,2 mln zł ulica Okopowa w Łochowie. Na przebudowę ulicy Myśliwskiej w Cielu planuje się wydatkować 2 mln zł.

 

Projekt budżetu (mający datę 23 listopada) został skierowany do zaopiniowania przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Budżet będzie uchwalać Rada Gminy, która być może wprowadzi w tym projekcie zmiany, czego byliśmy już świadkami w ubiegłych latach.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Możemy mieć nawet 10 przewoźników w kujawsko-pomorskim. Czy dojdzie do rozbicia dzielnicowego na kolei?

  Najprawdopodobniej w kwietniu Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosi przetarg na obsługę linii pasażerskich o charakterze lokalnym od grudnia bieżącego roku, do grudnia 2030 roku. Zaskoczeniem dla branży jest decyzja o podziale przetargu nie na 3 pakiety jak planowano, ale na 10. Teoretycznie może być nawet 10 przewoźników, w praktyce będzie to zapewne liczba większa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że na rynek podzielony w ostatnich latach pomiędzy Polregio i Arrivę wejdą kolejne podmioty.

  Etykiety: kolej
 • Najgorsze w tej pandemii w kujawsko-pomorskim możemy mieć już za sobą

  Dzisiaj łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 4 tys., do maja musimy się spodziewać dość sporej liczby zgonów, natomiast widoczny jest spadek pacjentów hospitalizowanych, czyli najprawdopodobniej moment największego obciążenia systemu ochrony zdrowia mamy już za sobą.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu