Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa początku grudnia powinniśmy tramwajem pojechać po Kujawskiej

Na początku grudnia powinniśmy tramwajem pojechać po Kujawskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 listopad 2020 11:43

Od 6 grudnia w życie wejdzie nowa siatka połączeń bydgoskiej komunikacji miejskiej – zapowiedział dzisiaj przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. W nowej siatce znalazła się ulica Kujawska.

 

Nowa siatka komunikacyjna została zaprezentowana przy okazji podsumowania konsultacji społecznych,, które prowadzono kilka tygodni temu. Ulicą Kujawską będą kursować trzy linie: 2, 9 i 11. Linia nr 2 połączy Las Gdański i Rondo Jagiellonów oraz Rondo Kujawskie z Kapuściskami, pokonując cały ciąg tramwajowy wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Linia nr 9 z dworca PKP również na Rondzie Jagiellonów odbije w kierunku Ronda Kujawskiego, a jej pętla mieścić będzie się na Glinkach.

 


 

Linia nr 11 ma ulicą Kujawską kursować średnio co 6,5 minuty, w wariancie tymczasowym skomunikuje Bielawy, przez ulicę Gdańską z pętlą na Wojska Polskiego. Docelowo ma jednak komunikować Bielawy z Fordonem, będzie to jednak możliwe po wybudowaniu mostu tramwajowego nad Brdą, na wysokości Mostu Kazimierza Wielkiego. Przetarg na tę inwestycję już rozpisano.

 

Pół roku po wejściu w życie nowego rozkładu, planuje się jeszcze jedne konsultacje, w tym przeprowadzenie ankiet wśród pasażerów, które mają odpowiedzieć na pytanie – na ile nowy układ będzie dla bydgoszczan optymalny.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu