Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDemonstrujący do policjanta informującego o epidemii: ,,Nie strasz, bo się zesrasz”

Demonstrujący do policjanta informującego o epidemii: ,,Nie strasz, bo się zesrasz”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 listopad 2020 19:00

W poniedziałek 16 listopada odbył się kolejny protest przeciwko orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, pod bydgoskim biurem PiS zebrało się kilkadziesiąt osób, co było najmniejszą do tej pory manifestacją w Bydgoszczy. Policja w trakcie przebiegu protestu puszczała komunikat, w ktorym apelowano o rozejście się z powodu pandemii COVID-19 oraz informowano o potencjalnych konsekwencjach prawnych.


Mamy stan epidemii! Pozostając w tym miejscu narażasz na niebezpieczeństwo zakażenia siebie i innych – komunikowała policja. W kierunku policjanta z głośnikiem podszedł lider bydgoskiego KOD Karol Słowiński, który konfrontował przekaz – Nie strasz bo się zesrasz. Po chwili ten okrzyk skandowali także inni uczestnicy.

 

W rezultacie na placu przy ulicy Gdańskiej Słowiński został wylegitymowany przez policjantów. Następnie uczestnicy chodnikiem, czyli bez blokowania jezdni – przed tygodniem policja zapowiedziała wnioski o ukaranie za blokowanie ruchu – udali na Stary Rynek.

 

Najprawdopdoobniej zaangażowane w zabezpiecznie porządku w mieście siły policyjne były znacznie większe niż liczba uczestników.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu