Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPomysl na obwodnicę Bialych Błot nie umarł – może w przyszłym roku coś się ruszy

Pomysl na obwodnicę Bialych Błot nie umarł – może w przyszłym roku coś się ruszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 listopad 2020 06:58

Pierwszy raz koncepcja opracowania dokumentacji dla późniejszej realizacji obwodnicy Białych Błot pojawił się pod koniec 2017 roku, inwestycja miała odciążyć ruch w Białych Błotach oraz usprawnić skomunikowanie centrum Bydgoszczy z węzłem drogi ekspresowje S-5. Do dzisiaj jednak w tej sprawie zbyt wiele się nie wydarzyło, a kończy się przecież rok 2020.

 

Na koszt opracowania studium STEŚ, które miało wskazać najbardziej optymalne warianty przebiegu obwodnicy, bowiem nie wyklucza się także np. budowy tunelu na fragmencie dzisiejszej ulicy Szubińskiej, miały sfinansować solidarnie: Bydgoszcz, gmina Białe Błota, Powiat Bydgoski i Województwo Kujawsko-Pomorskie. Liderem przedsięwzięcia miały być Białe Błota, które jednak póki co przetargu nie rozpisały.

 

Wczoraj pytany o tę kwestię prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że jest już zawarta umowa pomiędzy tymi samorządami, która zakładać miała również wsparcie merytoryczne bydgoskich i wojewódzkich jednostek zarządzających drogami - Wiem, że pan wójt podtrzymuje wolę, mamy już podpisaną umowę i rozwiązanie, które pozwoli zbudować dojazd w stadnardzie 2x2. Środki są zabezpieczone – zadeklarował prezydent Bydgoszczy, wskazując, że Bydgoszcz jest gotowa dołożyć się do tego opracowania.

 

Na samo opraowanie STEŚ, jak już zostanie zleceone, trzeba liczyć około 2 lat.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu