Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstatecznie jarmarku świątecznego w Bydgoszczy nie będzie

Ostatecznie jarmarku świątecznego w Bydgoszczy nie będzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 listopad 2020 14:11
Jarmark z 2019 roku Jarmark z 2019 roku Fot: Robert Sawicki / UMB

Dzisiaj zapadła decyzja o rezygnacji z organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego na ulicy Mostowej i Moście Staromiejskim w Bydgoszczy. Decyzji tej raczej trzeba było się spodziewać, z uwagi na pogarszającą się w kraju sytuację epidemiczną. Ratusz planuje jakąś namiastkę jarmarku, ale w przestrzeni wirtualnej.

Jarmark planowano rozpocząć już 27 listopada, dłuższy czas miał zrekompensować potencjalne obostrzenia, które miały zapewnić bezpieczeństwo sanitarne.

 

Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy się na podjęcie radykalnych rozwiązań po to, by chronić zdrowie i bezpieczeństwo bydgoszczan. Żałujemy, że nie możemy stworzyć dla Państwa świątecznej atmosfery jarmarku z pachnącymi piernikami, gorącymi napojami doprawianymi imbirem i goździkami. Żałujemy, że nie usłyszycie gwaru i śmiechu towarzyszącego zabawom w wesołym miasteczku – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Decyzja została wywołana środową zapowiedzią premiera o nowych obostrzeniach oraz przedstawieniem, że grozi nam pełen lockdown.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu