Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto kieruje przeciwko Komunalnikowi zawiadomienie do prokuratury

Miasto kieruje przeciwko Komunalnikowi zawiadomienie do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 listopad 2020 13:07

Ratusz podejrzewa, że firma Komunalnik może ewidencjonować odpady z innych gmin jako wyprodukowane przez bydgoszczan, przez co mogło dochodzić do zawyżania zapłaty jaką ponosi Bydgoszcz. Zastępca prezydenta Michał Sztybel o tym podejrzeniu zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.

Na chwilę obecną mamy jedynie lakoniczny komunikat, że zastępca prezydenta skierował sprawę do prokuratury. Zgodnie z umową Bydgoszcz rozlicza się z Komunalnikiem za tonę odebranych odpadów. Są jednak samorządy, gdzie podmioty rozliczają się ryczałtowo, co może tworzyć proceder przerzucania odpadów z tych gmin do tych, gdzie za usługę rozlicza się za odebrany tonaż.

 

Podobną sprawę prokuratura prowadzi w Wałbrzychu, gdzie również samorząd zarzucił Komunalnikowi ewidencjonowanie w tym mieście odpadów odebranych m.in. z Kobieszyc i z Kłodzka.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu