Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZobacz niemiecki film z okresu okupacji

Zobacz niemiecki film z okresu okupacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 listopad 2020 17:01

Polacy i Żydzi prowadzeni na egzekucję, czy defilada nazistów ze swastyką – takie obrazy można było w Bydgoszczy spotkać w roku 1939 i 1940. Ostatnio w internecie pojawił się film z tamtego okresu, nakręcony przez Niemców.

 

Film oprócz pokazywania grozy tamtego okresu, przedstawia jak wyglądała wówczas Bydgoszcz. Zdecydowana część materiału to 1940 rok, na samym początku mamy kilka minut z 1939 roku.

 

 

Film opublikowany został w serwisie YouTube na kanale Hist_PL, który zajmuje się zdobywaniem i publikowaniem materiałów archiwalnych z okresu II wojny światowej.

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu