Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozwój roweru miejskiego wstrzymany przez pandemię

Rozwój roweru miejskiego wstrzymany przez pandemię

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 październik 2020 09:44
Rozwój roweru miejskiego wstrzymany przez pandemię Fot: Bogusław Białas

Sobota 31 października będzie ostatnim dniem w tym sezonie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, wraz z którym kończy się umowa Bydgoszczy z operatorem systemu BikeU Pierwotnie planowano rozpisać wieloletni przetarg, który uwzględniłby plany rozwoju BRA o kolejne stacje, chociażby zapowiadane w dzielnicach zachodnich, po zakończeniu modernizacji ulicy Grunwaldzkiej. Epidemia COVID-19 te plany jednak krzyżuje, bowiem spada zainteresowanie rowerem miejskim mieszkańców, takie tendencje odczuwają wszystkie duże miasta, które prowadziły rowery miejskie.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamiast nowej wieloletniej umowy chce przedłużyć funkcjonowanie BRA o rok, do końca października 2021 roku, wówczas jak sytuacja epidemiczna się unormuje, można będzie pomyśleć o nowej wieloletniej umowie. Jak informuje ZDMiKP przepisy nie pozwalają jedna powierzyć tego zadania dotychczasowemu operatorowi na rok bez przetargu. Stąd też miasto zachęca firmę BikeU do niedemontowania swojej infrastruktury stacji, zaś na rok będzie ogłoszony przetarg. Można odnieść wrażenie, że firma BikeU z racji rozłożonej infrastruktury na terenie Bydgoszczy, będzie miała ułatwioną sytuację w przetargu.

 

Firma BikeU wygrała przetarg na obsługę systemu od 2018 roku, BRA działa w Bydgoszczy natomiast od 2015 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu