Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo już ostatnie dni parkowania na Grudziądzkiej

To już ostatnie dni parkowania na Grudziądzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 październik 2020 00:00

Piątek 30 października będzie ostatnim dniem, w którym będziemy mogli skorzystać z bezpłatnego parkingu Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej. Plac ten zostanie następnie oddany wykonawcy, który wybudować ma wielopoziomowy parking. O ile zaparkowanie w godzinach pracy ratusza bywa w tym miejscu trudne z uwagi na obłożenie (korzystają z niego naturalnie urzędnicy), o tyle wieczorami czy w weekendy korzystali z niego mieszkańcy udający się na starówkę.

Od soboty ten punkt parkingowy zniknie jednak z mapy Bydgoszczy, co może mieć jednak większe oddziaływanie. Bowiem pojazdy pracowników Urzędu Miasta, będą musiały być parkowe gdzieś indziej, być może część osób zdecyduje się na korzystanie z transportu zbiorowego. Najbliższe miejsca, gdzie można obecnie bezpłatnie parkować to Szwederowo, choć tam też już teraz niekiedy bywa ciężko z wolnym miejscem oraz parking centrum handlowego przy Rondzie Grunwaldzkim. Zapewne właściciel parkingu będzie obserwował jak to przełoży się na obłożenie miejsc, stąd też nie można wykluczyć, że dłuższe parkowanie w tym miejscu stanie się płatne.

 

Nowy parking będzie liczył 6 kondygnacji, pomieścić ma 570 pojazdów. Kosztować będzie blisko 35 mln zł, z czego 11,2 mln to dotacja z Unii Europejskiej. Prace budowlane ruszą w listopadzie, być może już nawet w przyszłym tygodniu.

 

Wizualizacja

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu