Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrawie pół tysiąca drzew posadzi Poczta Polska z okazji swojego jubileuszu

Prawie pół tysiąca drzew posadzi Poczta Polska z okazji swojego jubileuszu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 październik 2020 08:34
Prawie pół tysiąca drzew posadzi Poczta Polska z okazji swojego jubileuszu Fot: Poczta Polska

W 1558 roku król Zygmunt II August powołał do życia instytucję pocztową w Rzeczypospolitej. Z okazji 462 rocznicy tego wydarzenia pracownicy Poczty Polskiej regionu bydgoskiego posadzą 462 drzewa, wpisując się w ekologiczną inicjatywę Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął patronat nad akcją #sadziMY.


– Udział w akcji jest kolejnym krokiem w ramach naszych działań społecznej odpowiedzialności biznesu nierozerwalnie związanych ze strategią biznesową firmy i opierającą się na czterech filarach, czyli pracownikach, klientach, społeczeństwie i środowisku naturalnym. W każdym z tych obszarów prowadzone są działania, które świadczą o tym, że Poczta Polska stara się rozwijać zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju – zaspokajania potrzeb i zobowiązań wobec państwa, klientów i pracowników. Wierzę, że zasadzone drzewa w przyszłości będą nie tylko okazami przyrody, ale również rocznicowym, zielonym pomnikiem historii Poczty – mówi Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

 

 

Celem tej inicjatywy oprócz korzyści ekologicznej w postaci większego zalesienia, będzie także promocja podstaw ekologicznych. Jak informuje Poczta Polska, zagadnienia związane z ochroną środowiska są wdrażane na wielu płaszczyznach. Pojazdy dostawcze wymieniane są cyklicznie na zasilane energia elektryczną, w sortowaniach trwa natomiast wymiana oświetlenia na bardziej ekologiczne, również pocztowcy starają się racjonalizować wytwarzanie odpadów.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu