Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBez tych klonów starówka jest jakaś inna

Bez tych klonów starówka jest jakaś inna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 październik 2020 09:20
Bez tych klonów starówka jest jakaś inna Fot: Bogusław Białas

W ostatnich dniach pod topór poszły cztery dość pokaźne drzewa na nabrzeżu Brdy, przy Domu Polskim. Każdy kto będzie przemierzał ulicą Mostową zapewne zauważy tę zmianę – idąc od strony Starego Rynku zauważymy odsłonięto Operę Nova, która była przez te drzewa przesłonięta, z kolei Mostem Staromiejskim zauważymy odsłonięty Dom Polski.

 

Jemioła kojarzy nam się kulturowo z angielskim zwyczajem świątecznym dla zakochanych. Jest to jednak typowo pasożytnicza roślina, prowadząca do uschnięcia drzew, które stają się jej żywicielami. Właśnie jemioła zaatakowała cztery klony srebrzyste na nabrzeżu Brdy, pomimo zlecanych przez ratusz prób pozbycia się pasożytniczej rośliny, tych drzew nie udało się uratować.

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu