Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto może ukarać przewoźnika za popsute Wi-Fi, ale już nie za ,,łyse opony”

Miasto może ukarać przewoźnika za popsute Wi-Fi, ale już nie za ,,łyse opony”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 październik 2020 00:17
Miasto może ukarać przewoźnika za popsute Wi-Fi, ale już nie za ,,łyse opony” Fot: WITD

Na początku września informowaliśmy, że radna Grażyna Szabelska podjęła interwencję w związku z informacjami, iż Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego wycofała dowody rejestracyjne dla kilku autobusów prywatnego przewoźnika, który obsługuje kilka linii miejskich. Radna wniosła w interpelacji o przeprowadzenie przez Bydgoszcz, jako zamawiającego usługę, kontroli stanu technicznego oraz pytała o planowany harmonogram kontroli.

 

Odpowiedzi na interpelacje udzielił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, który poinformował, że ani ratusz, ani Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nie zajmuje się kontrolowaniem stanu technicznego pojazdów, bowiem nie posiada do tego kompetencji, wskazując, że jest to rola Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz Policji.

 

Kozłowicz informuje radną, że ZDMiKP kontroluje natomiast: otablicowanie pojazdów, ich czystość zewnętrzną i wewnętrzna, funkcjonowanie w systemie ITS, punktualność, sprawność kasowników, działanie klimatyzacji, czy nawet bezprzewodowego internetu Wi-Fi.

W tym roku przeprowadzono u obu bydgoskich przewoźników (w tym MZK) łącznie ponad 2351 kontroli, z czego ponad 1344 dotyczyło punktualności, łącznie nakładając na obu przewoźników ponad 67,5 tys. zł kar umownych.

 

Jak wynika z tej odpowiedzi, przewoźnik może zostać ukarany za niedziałającą klimatyzację, niesprawne kasowniki czy problemy z Wi-Fi, ale już zamawiający nie nakłada kar za uszkodzone opony czy cieknące płyny, co z kolei wykazała lipcowa kontrola WITD.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu