Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Bydgoszcz znajdzie się w strefie czerwonej?

Czy Bydgoszcz znajdzie się w strefie czerwonej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 październik 2020 15:49
Protest przeciwników masek Protest przeciwników masek Fot: Bogusław Białas

W czwartek 15 października powinniśmy dowiedzieć się jakie powiaty od soboty 17 października będą objęte czerwoną strefą, która wprowadza nowe obostrzenia. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dał do zrozumienia, że może być takich powiatów ponad sto, w tym duże miasta. Obecnie w naszym województwie strefą czerwoną objęty jest tylko powiat aleksandrowski i Grudziądz.

 

Tylko dzisiaj w Bydgoszczy stwierdzono 79 nowych zachorowań na COVID-19, co jest z punktu widzenia miasta rekordem. Od soboty 10 października tych zachorowań mamy 261 na 1091 w skali całego województwa. Czyli zachorowania w Bydgoszczy stanowią prawie 24% wszystkich w województwie Czy ta liczba zakwalifikuje Bydgoszcz do czerwonej strefy? Trudno na to pytanie dzisiaj odpowiedzieć, bowiem Ministerstwo Zdrowia nie ujawniło algorytmu, którym się kieruje.

 

Wprowadzenie strefy czerwone wiązałoby się m.in. z zakazem organizacji targów i kongresów, mniejszą dopuszczalną liczbą pasażerów w komunikacji miejskiej, ograniczeniem działania gastronomi do godziny 22:00, wydarzenia sportowe musiałyby się odbywać bez kibiców, a także ograniczeniami w kościołach.

 

Aktuaizacja: W czwartek wieczorem premier potwierdził te spekulacje. Więcej: Bydgoszcz w czerwonej strefie – nowe obostrzenia dla stref żółtej i czerwonej

 

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu