Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDuże zmiany w organizacji ruchu na Kujawskiej

Duże zmiany w organizacji ruchu na Kujawskiej

Napisane przez  Redakcja / ZDMiKP Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 październik 2020 00:11
Duże zmiany w organizacji ruchu na Kujawskiej Fot: ZDMiKP

Z poniedziałku na wtorek dojdzie do dużych zmian w tymczasowej organizacji ruchu pomiędzy Rondem Kujawskim a Rondem Bernardyńskim. Dość istotna kwestią będzie pojawienie się tramwajów od przyszłego tygodnia, w ramach jazd testowych, na które uwagę będą musieli zwracać kierowcy.

Planowane zmiany:

 

- na rondzie Bernardyńskim dostawione zostaną znaki „uwaga tramwaj" – będzie to ważna zmiana dla kierowców, gdyż w przyszłym tygodniu planowane są już pierwsze próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku ul. Kujawskiej.

Tym samym tramwaje pojawią się na obecnym rondzie Bernardyńskim i Kujawskim i będą przecinać pasy ruchu pojazdów.

 

- na rondzie Kujawskim (przy centrum handlowym) w miejscu gdzie obecnie mamy zlokalizowane skrzyżowanie i "łamane pierwszeństwo", wprowadzony zostanie ruch okrężnych (duże rondo).

Pozwoli to otworzyć ul. Kujawską od strony ul. Tucholskiej i zamknąć ul. Kujawską od strony ul. Konopnickiej (gdzie obecnie poruszają się pojazdy). Zamknięte zostaną też wjazd w ul. Konopnicką i ul. Lwowską. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy wyłącznie przez ul. Solskiego od strony ul. Konopnickiej.

 

 

- otwarta będzie nowa jezdnia ul. Wojska Polskiego (od strony ul. Karpackiej) w stronę Trasy Uniwersyteckiej. Na tym odcinku zamknięta pozostanie ul. Sokola.

Tym samym kierowcy już będą poruszać się ul. Wojska Polskiego od ronda do Trasy Uniwersyteckiej tak jak docelowo po obu jezdniach.

 

- na ul. Solskiego zlikwidowane będzie tymczasowe rondo przy ul. Chołoniewskiego. Przejazd ul. Solskiego będzie poprowadzony już bezpośrednio do nowego ronda przy centrum handlowym. Ulica Chołoniewskiego od strony północnej (przy garażach) zostanie otwarta dla ruchu. Od strony południowej zostanie zamknięta.

 

Pierwsze prace przy wprowadzaniu zmian w organizacji ruchu Wykonawca rozpocznie wprowadzać już w poniedziałek popołudniu.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu