Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanki przeprowadzają u wojewody kontrole dotyczące zarządzania epidemią w województwie

Posłanki przeprowadzają u wojewody kontrole dotyczące zarządzania epidemią w województwie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 październik 2020 16:50
Posłanki przeprowadzają u wojewody kontrole dotyczące zarządzania epidemią w województwie Fot: K-P Urząd Wojewódzki

W poniedziałek posłowie Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli kontrole poselskie w Urzędach Wojewódzkich, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim pojawiły się posłanki Iwona Kozłowska i Iwona Hartwich. Z parlamentarzystami spotkał się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W naszym województwie sytuacja może wydawać się szczególnie niepokojąca, bowiem w ostatnich dniach notujemy najwyższy wskaźnik reprodukcji COVID-19 w Polsce, a także mamy jedne z najwyższych dziennych przyrostów zachorowań.

 

- Jak widać pandemia się rozprzestrzenia, Polacy boją się o siebie, o zdrowie i życie swoje i swoich najbliższych. Chcemy sprawdzić, jak ta sytuacja niełatwa, która się wytworzyła w kraju, jest nadzorowana przez rząd, ale w terenie – mówiła przed rozpoczęciem kontroli posłanka Iwona Kozłowska.

 

Posłanka Hartwich poinformowała, że w Urzędzie Wojewódzkim będą pytać m.in. o to czy mamy wystarczającą miejsc w szpitalach, jeżeli wysokie przyrosty zachorowań będą się dalej utrzymywać. Parlamentarzystki chciały też pytać o to jak układa się w naszym województwie współpraca rządu z samorządami.

 

- Jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni, ponieważ w naszym województwie znacznie wzrosła liczba zachorowań na COVID-19 – powiedziała posłanka Iwona Hartwich.


Posłanka Kozłowska poruszyła z kolei aspekt szczepionek na grypę - Chcemy się dowiedzieć jak wygląda sytuacja ze szczepionkami przeciwko grypie, ponieważ rząd informuje, że osoby starsze po 75 roku życia otrzymują te szczepionki za darmo, ale tych szczepionek po prostu nie ma.

 

Parlamentarzystki przyjął osobiście wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu