Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZapadła decyzja w sprawie Jarmarku Świątecznego

Zapadła decyzja w sprawie Jarmarku Świątecznego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 wrzesień 2020 06:52
Rok 2019 Rok 2019 Fot: UMB

Gdy o jarmark świąteczny pytaliśmy w ubiegłym tygodniu, sprawa nie była jasna – wczoraj ostatecznie decyzja jednak zapadła. Również w tym roku na Moście Staromiejskim w Bydgoszczy, odbędzie się jarmark świąteczny w wyjątkowej scenerii. Będzie on dłuższy od ubiegłorocznego.

Wątpliwości co do tego, czy jarmark ostatecznie organizować, związane były z pandemią COVID-19. Ostatecznie postanowiono się rozłożyć jarmark w czasie, tak aby zaczął się on już 27 listopada, zakończenie planowane jest na 22 grudnia.

 

Jarmark oprócz ulicy Mostowej obejmie też sąsiedni Plac Teatralny Na dzisiaj trudno jednak mówić jakie dodatkowe atrakcje nas czekają, w dużej mierze będzie to zależeć od rozwoju epidemii w Polsce.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu