Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiedroń: Mamy rekordy zachorowań, a prawica zajmuje się sobą

Biedroń: Mamy rekordy zachorowań, a prawica zajmuje się sobą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 wrzesień 2020 14:58

W sobotę PiS zawarł ze swoimi koalicjantami nowe porozumienie, które kończyć ma kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy. Tego dnia jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń spotkał się z działaczami Wiosny z województwa kujawsko-pomorskiego w Bydgoszczy. Jak podkreślano, Lewica już dzisiaj przygotowuje się do wyborów w 2023 roku.

- Lewica zawsze wygrywa kiedy idzie zjednoczona – kiedy pod jednym naszym sztandarem lewicy skupiamy różne środowiska – mówił w bydgoskiej siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego europoseł Robert Biedroń, zapowiadając dążenie do poszerzenia obozu lewicowego w Polsce - Dzisiaj jesteśmy na etapie, w którym przygotowujemy się do jeszcze szerszej koalicji – zapowiedział.


W jego opinii Lewica - Jest dać wstanie Polsce bardzo wiele – kiedy prawica się kłóci, kiedy Kaczyński robi konferencje prasowe, przed chwilą oglądaliśmy kolejny kapiszon, okazuje się, że stracili tyle dni, zamiast zajmować się koronawirusem – a mamy kolejne rekordy zachorowań, zamiast zajmować się ludźmi, którzy masowo tracą pracę – to oni zajmują się sobą. Lewica taka nie jest.

 

Biedroniowi towarzyszyli posłowie Wiosny z kujawsko-pomorskiego – szef klubu parlamentarnego Krzysztof Gawkowski i Joanna Scheuring-Wielgus - My mówimy o tym, że lewica w Polsce się jednoczy, a PiS opowiada o tym – jak nadzorować dobrze Gowina i Ziobrę – podkreślał Gawkowski - Prawica w Polsce to nie tylko PiS, prawica rządzi w Polsce od 15 lat. Rządzi – czasami wydaje się jej, że skutecznie.

 

Zdaniem Roberta Biedronia do prawicy należy zaliczyć obok PiS-u, PO, także środowisko Szymona Hołowni, którego nazwał blisko związanego z Kościołem oraz wywodzące się z lewicy ugrupowania jak Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej oraz Zielonych.

 

Zdaniem posła Krzysztofa Gawkowskiego rząd usilnie rzuca samorządowcom kłody pod nogi, z którymi ci sobie jednak póki co radzą. W 2023 roku planowane są nie tylko wybory parlamentarne, ale także wybory samorządowe. Gawkowski zapowiedział, że Lewica chce silnie postawić również na samorządy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu