Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad 300 zachorowań w dwa dni w naszym województwie (raport)

Ponad 300 zachorowań w dwa dni w naszym województwie (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 wrzesień 2020 11:48
Ponad 300 zachorowań w dwa dni w naszym województwie (raport) Fot: Markus Spiske

W piątek pierwszy raz w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono ponad 100 przypadków zachorowań jednego dnia – były to 162 przypadki. Łącznie z sobotą to jest 326 przypadków, czyli trzy razy więcej niż zachorowania przez cały lipiec. Ostatni tydzień przyniósł również 8 ofiar śmiertelnych, przez co musimy się liczyć z tym, że do zgonów może dochodzić każdego dnia (jest to więcej niż przez cały lipiec i sierpień razem wziętych). Od początku września w naszym województwie stwierdzono 13 zgonów.

 

W naszym województwie odnotowuje się tak wysokie wzrosty głównie za sprawą ognisk. W piątek w DPS w Wilkowiczach pod Włocławkiem stwierdzono 84 zachorowania, co stanowiło ponad 50% dziennej wartości. Nadal w strefie żółtej objętej dodatkowymi obostrzeniami pozostaje powiat aleksandrowski. W ostatnim tygodniu sytuacja poprawiła się natomiast w powiecie tucholskim, który nie widnieje już na liście powiatów zagrożonych wprowadzeniem dodatkowych restrykcji.

 

Wykres aktualnych przypadków dla kujawsko-pomorskiego:

 

Wykres aktualnych przypadków dla Polski:

 

Jak możemy zauważyć w skali kraju wciąż mamy mniej aktualnych przypadków COVID-19 niż na przełomie sierpnia i września, gdy można przyjąć, że mieliśmy do czynienia z drugim szczytem zachorowań. W skali naszego województwa natomiast właściwie każdego dnia notujemy rekordową liczbę aktualnych zachorowań. 20 kwietnia – w pierwszym szczycie mieliśmy 365 aktywnych przypadków, dzisiaj ten wynik został już przebity o ponad 100%. Dzisiaj pierwszy raz notujemy też w naszym województwie ponad tysiąc aktywnych przypadków.

 

Ministerstwo Zdrowia ocenia, że w połowie października możemy odnotować szczyt, wówczas wykresy mogą poszybować w dół.

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu