Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWybrano operatora hali targowej. Obiekt może być otwarty za półtora roku

Wybrano operatora hali targowej. Obiekt może być otwarty za półtora roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 wrzesień 2020 11:22
Wybrano operatora hali targowej. Obiekt może być otwarty za półtora roku Wizualizacja koncepcji

Firma Net2B będzie przez blisko 10 lat zarządzać bydgoską halą targową – zanim jednak obiekt ten będzie funkcjonował prywatny inwestor będzie musiał zainwestować w jego adaptację, co może potrać około 18 miesięcy. W obiekcie znajdzie się 12 restauracji, 2 kawiarnie, bar piwny. Przynajmniej 40% powierzchni będzie przeznaczona pod działalność targową, będzie to zatem też ciekawe miejsce kulturowe.

Na wybór operatora przeprowadzono oficjalny konkurs, oferta bydgoskiej firmy NET2B była jedyną, która spełniła wymogi.

 

- Hala wraca do swojej dawnej świętości – ocenia prof. Dariusz Markowski, ze Społecznej Rady ds. Estetyki - Patrząc na przygotowaną prezentacje zadowoliła ona nas w stu procentach. To jest właściwie to czego oczekiwaliśmy.

 

- Cieszę się, że powraca do nas kolejny element miasta, który podlega rewitalizacji – ocenił prof. Markowski.

 

 

 

W konkurs na wybór wykonawcy zaangażowany był też Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk - Z mojego punktu widzenia najważniejsze w projekcie hali było stworzenie takich ram konkursowych, aby obiekt ten nie był konkurencją dla biznesów znajdujących się w centrum, ale będzie wzbogaceniem oferty.

 

Bakalarczyk zdradził, że takim elementem mającym zapewnić właściwą funkcjonalność tego miejsca, był wymóg przeznaczenia 40% na przestrzeń targowo-wystawienniczą.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu