Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpołecznicy chcą przesadzić drzewa z działki przeznaczonej pod inwestycje

Społecznicy chcą przesadzić drzewa z działki przeznaczonej pod inwestycje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 wrzesień 2020 07:06
Społecznicy chcą przesadzić drzewa z działki przeznaczonej pod inwestycje Fot: Stowarzyszenie MODrzew

Przy ulicy Mieczysława Karłowicza mieścić będzie się nowa siedziba Archiwum Państwowego w Bydgoszczy. Obecnie ta działka jest porośnięta drzewami. Stowarzyszenie MODrzew – Monitoring Obywatelski chce część drzew przesadzić w ramach akcji ,,Przygarnij drzewo”. Operacja wiąże się jednak z kosztami, dlatego w internecie trwa zbiórka.

- Nasza ekspertka, dr hab. Katarzyna Marcysiak dokonała oceny drzew, które nadają się do przesadzenia i dla których można poszukać nowego domu. Wytypowano wtedy 18 dużych drzew, z których ostatecznie 16 wskazano jako możliwe do przesadzenia – wyjaśnia Emilia Czekała ze Stowarzyszenia MODrzew.

 

Chętni na przygarnięcie tych drzew się już znaleźli, przesadzenia ma dokonać specjalistyczna firma, ale koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 3 tys. zł. Stowarzyszenie zebrało już z darowizn 1 tys. zł., pozostaje do zebrania jeszcze 2 tys. zł. Dobrowolną darowiznę na ten cel można wpłacić pod tym linkiem - https://zrzutka.pl/ej4p7x

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu