Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPropozycja ZDMiKP to zimny kubeł dla mieszkańców Miedzynia

Propozycja ZDMiKP to zimny kubeł dla mieszkańców Miedzynia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 wrzesień 2020 17:54

Temat uruchomienia linii autobusowej, obsługiwanej mniejszymi pojazdami, która miałaby skomunikować tzw. Górny Taras Miedzynia pojawia się od wielu lat w dyskusji, w ubiegłym roku było nawet blisko realizacji pewnej koncepcji. Ogłoszone kilka dni temu konsultacje nowej siatki komunikacyjnej dają jednak do zrozumienia, że do 2023 roku, albo i dłużej tematu właściwie nie ma.

W 2019 planowano uruchomić linię która miała połączyć ulice Jana Maciaszka i Widok z ulicą Nakielską, a następnie ulicą Bronikowskiego dojechać do Ronda Maczka. Tego zamiaru nie udało się jednak wdrożyć. W 2020 roku z uwagi spadek wpływów do budżetu miasta z tytułu PIT, a później pandemię COVID-19, ratusz dał do zrozumienia, że tematu na razie nie ma. Skutki gospodarcze pandemii w dużej mierze Bydgoszczy dotykają właśnie w wymiarze organizacji transportu zbiorowego – w okresie lockdownu znacząco spadła liczba pasażerów, natomiast wymogi sanitarne wymagały unikania zbyt dużego tłoku w autobusach i tramwajach, co przyniosło miastu spore straty.

 

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się konsultacje nowej siatki komunikacyjnej, która ma obowiązywać od 2023 roku – wówczas do użytku zostanie oddana linia tramwajowa wzdłuż ulicy Kujawskiej oraz planowanym mostem nad Brdą wzdłuż Mostu Kazimierza Wielkiego (obecnie trwa postępowanie przetargowe). W propozycji nowej organizacji siatki autobusowej nie ma wzmianki o wspomnianej linii dla Górnego Tarasu Miedzynia. Być może dyskusja o tym pojawi się w toku tych konsultacji, ale zapewne wiele ambitnych celów rozbije się o kwestie finansowe.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu