Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro odbędzie się MagdzińskiegoFest. Impreza inspirowana ma być Nocnym Batorym

Jutro odbędzie się MagdzińskiegoFest. Impreza inspirowana ma być Nocnym Batorym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 wrzesień 2020 06:30
Nocny Batory 2019 Nocny Batory 2019 Archiwum

W tym roku z uwagi na epidemię COVID-19 inicjatyw na starówce nie było zbyt wiele, zrezygnowano z organizowanych raz w miesiącu niedziel handlowych oraz innych inicjatyw, które miały potencjał. Zrezygnowano także ze Święta Ulicy Długiej. Coś w tym roku uda się jednak jeszcze z ciekawszych wydarzeń zorganizować – w piątek 18 września odbędzie się przy ulicy Teofil Magdzińskiego – Magdzińskiego Fest.

W połowie września 2019 roku zorganizowano przy ulicy Stefana Batorego pierwszą edycję Nocnego Batorego. Wydarzenie pokazało, że tego typu wieczorne imprezy na bydgoskiej starówce, przy wykorzystaniu odpowiednich świateł potrafią zbudować klimat i mają duży potencjał. W planach były kolejne edycje w roku bieżącym, ale z uwagi na COVID-19, dopiero we wrześniu mamy MagdzińskiegoFest. Ulica Magdzińskiego może mieć nawet większy potencjał od Batorego, z uwagi na większą dostępność lokali gastronomicznych.

 

MagdzińskiegoFest rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do godziny 23:00. Nie zabraknie atrakcji muzycznych oraz specjalnych promocji w lokalach gastronomicznych.

 

Tak wyglądał w 2019 roku Nocny Batory:

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu