Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bruski otrzymał od opozycji laurki

Prezydent Bruski otrzymał od opozycji laurki

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 wrzesień 2020 06:56

Na przełomie lipca i sierpnia pracowały komisje doraźne, które miały zająć się nieprawidłowościami w Bydgoszczy. Genezą powołania tych komisji była kampania wyborcza na Prezydenta RP, w trakcie której lokalni radni PiS sugerowali, że prezydenci Bydgoszczy i Warszawy (rywalem prezydenta Andrzeja Dudy, był prezydent stolicy Rafał Trzaskowski) sobie nie radzą, dlatego wystąpili do powołania komisji doraźnych. Jak wynika ze sprawozdań końcowych, nie mamy do czynienia z ,,bruskogedonem”, jak to nazwał minister Wenderlich, te dokumenty są bardziej laurkami dla włodarza Bydgoszczy, które mogą mieć duże znaczenie polityczne.

 

Nie wchodząc już w sposób w jaki pracowały komisje, który niekiedy mógł odbierać powagę Radzie Miasta Bydgoszczy, przyjrzyjmy się jednak tylko konkluzją.

 

Komisja, która zajmowała się problemem zalewanych ulic stwierdza, że jest to wina zaniedbań wieludziesięciu lat, natomiast Bydgoszcz jako pierwsze miasto w Polsce ,,pioniersko” rozwiązuje ten problem kompleksowo, poprzez szeroki program inwestycyjny. Tak mniej więcej brzmi konkluzja z prac komisji, pod którą podpisali się zarówno radni Koalicji Obywatelskiej oraz PiS. Systematycznie po większych opadach, problem zalewanych ulic był podnoszony przez radnych opozycji, tym sprawozdaniem PiS jednak pozbawił się oręża do walki z prezydentem, skoro radni tego klubu wyrazili uznanie dla ,,pionierskiego” działania. Z punktu widzenia debaty publicznej, wyjaśnienie sprawy w takim consensusie należy ocenić pozytywnie.

 

Wydawało się, że największe pole do popisu ma komisja zajmująca się kryzysem w gospodarce odpadami, związanym przez działalność firmy Komunalnik. Komisja jednak wykazała jedynie zarzut taki, że pozwolono firmie Remondis zabrać swoje pojemniki przed 1 kwietnia oraz zasugerowano lepszą współpracę ratusza z radami osiedla. Zważywszy jednak na to, że kuluarowo opozycja sugerowała, że przetarg był źle przygotowany, ale tych sugestii nie udało się jednak w żaden sposób udowodnić, a nawet wskazać małego błędu w postępowaniu przetargowym. Jeden z radnych co prawda wyraził zdanie odrębne, w którym sugeruje, że należy na przyszłość przeanalizować ten przetarg, aby kolejny przeprowadzić lepiej, ale to jest bardziej figura retoryczna, pozbawiona konkretów – zasadą wyrażania rzeczowych wniosków jest bowiem wskazywanie konkretów. W praktyce ,,wątpliwości co do rzetelności przetargu” nie będą zatem mogły być wykorzystywane jako oręż w walce politycznej.

 

Wygranym tej inicjatywy PiS-u jest prezydent Rafał Bruski, bowiem ,,bruskodegon” okazał się tylko frazesem, a sprawozdania komisji stały się dla niego laurką.

 

Sprawozdania komisji musi przyjąć jeszcze Rada Miasta Bydgoszczy, co najprawdopodobniej nastąpi jeszcze we wrześniu.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu