Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRównież UKW stawia na nauczanie hybrydowe

Również UKW stawia na nauczanie hybrydowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 wrzesień 2020 07:01

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wydał zarządzenie dotyczące prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym. Zajęcia będą odbywały się w trybie hybrydową, podobną decyzję jeszcze w sierpniu podjął drugi z bydgoskich uniwersytetów – UTP. Dla UKW jest to decyzja bez precedensu.

Rok akademicki rozpocznie się dopiero w październiku, ale władze uczelni już teraz wolą dmuchać na zimne. Bezprecedensowa decyzja podyktowana jest epidemią COVID-19. Tryb hybrydowy zakłada, że część zajęć odbywać będzie się stacjonarnie w murach uczelni, a część w trybie zdalnym za pośrednictwem internetu. Jak wynika z zarządzenia rektora, plany zajęć mają być podzielone na dni stacjonarne i zdalne. Co do zasady zajęcia w formie wykładów będą się odbywać tylko zdalnie, natomiast w formie warsztatowo-ćwiczeniowej powinny się odbywać stacjonarnie przy zastosowaniu zaleceń sanitarnych.

 

W praktyce taka forma organizacji roku akademickiego ma pozwolić na zmniejszenie liczby gromadzących się w budynkach studentów.

 

Taka forma nauczania obowiązywać będzie przynajmniej do 28 lutego 2021 roku.

 

Jak już informowaliśmy – w sierpniu również władze Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zdecydowały się na nauczanie w trybie hybrydowym. UTP chce, aby w pierwszych tygodniach nowego roku akademickiego zajęcia odbywały się głównie zdalnie, a powrót do zajęć stacjonarnych ma następować w oparciu o obserwację sytuacji epidemicznej w kraju i w regionie.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu