Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW 2021 roku planowano na lotnisku obsłużyć ponad 0,5 mln pasażerów

W 2021 roku planowano na lotnisku obsłużyć ponad 0,5 mln pasażerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 wrzesień 2020 00:14
W 2021 roku planowano na lotnisku obsłużyć ponad 0,5 mln pasażerów Fot: PLB

W 2018 roku pierwszy raz w historii Portu Lotniczego Bydgoszczy obsłużono w roku ponad 400 tys. pasażerów. Na wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy marszałek Piotr Całbecki przyznał, że po cichu liczono, że rok 2021 przyniesie ponad 0,5 mln pasażerów, co w branży lotniczej jest kamieniem milowym. Wszystko pokrzyżowała jednak pandemia COVID-19, która w branżę lotniczą uderzyła w sposób szczególny.


W sierpniu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył ponad 18 tys. pasażerów, poprawiając prawie dwukrotnie wynik z lipca. W porównaniu z sierpniem roku 2019 mamy spadek ponad dwukrotny, okresu marzec – maj z roku bieżącego nie ma nawet sensu porównywać z latami wcześniejszymi, z uwagi na zamarcie lotów spowodowane wprowadzonym lockdownem. Powoli do dawnego rozkładu wracają przewoźnicy RyanAir i PLL LOT, wciąż jednak nie wiadomo kiedy wróci niemiecka Lufthansa, która miała duży wpływ na wzrost pasażerów bydgoskiego lotniska – ostatnie informacje mówią, że najszybciej będzie to wiosna. Z tych też powodów powrót do stanu z 2019 roku może zająć kilka lat.

 

- Mieliśmy ambitny plan, aby osiągnąć w przyszłym roku ponad 0,5 mln podróżnych rocznie. Przyszła jednak pandemia i ręce się załamują – ocenił na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

- Sierpniowe statystyki są wynikiem sukcesywnego zwiększania oferowania, wznawiania i uruchamiania nowych połączeń z naszego lotniska. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Zainteresowaniem naszych Pasażerów cieszyły się też rejsy wakacyjne do Zakynthos i Zadaru. Już od początku września odbywają się rejsy do Warszawy, a od końca października planowane są dodatkowe rotacje do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham i powrót rejsów do Kijowa Boryspol.


Radni opozycji pytali marszałka o zamiar zmiany nazwy na Port Lotniczy Bydgoszcz - Toruń, co pojawiło się przed laty. Marszałek Piotr Całbecki zadeklarował, że z tego zamysłu zregnowano raz na zawsze.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu