Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW 2021 roku planowano na lotnisku obsłużyć ponad 0,5 mln pasażerów

W 2021 roku planowano na lotnisku obsłużyć ponad 0,5 mln pasażerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 wrzesień 2020 00:14
W 2021 roku planowano na lotnisku obsłużyć ponad 0,5 mln pasażerów Fot: PLB

W 2018 roku pierwszy raz w historii Portu Lotniczego Bydgoszczy obsłużono w roku ponad 400 tys. pasażerów. Na wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy marszałek Piotr Całbecki przyznał, że po cichu liczono, że rok 2021 przyniesie ponad 0,5 mln pasażerów, co w branży lotniczej jest kamieniem milowym. Wszystko pokrzyżowała jednak pandemia COVID-19, która w branżę lotniczą uderzyła w sposób szczególny.


W sierpniu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył ponad 18 tys. pasażerów, poprawiając prawie dwukrotnie wynik z lipca. W porównaniu z sierpniem roku 2019 mamy spadek ponad dwukrotny, okresu marzec – maj z roku bieżącego nie ma nawet sensu porównywać z latami wcześniejszymi, z uwagi na zamarcie lotów spowodowane wprowadzonym lockdownem. Powoli do dawnego rozkładu wracają przewoźnicy RyanAir i PLL LOT, wciąż jednak nie wiadomo kiedy wróci niemiecka Lufthansa, która miała duży wpływ na wzrost pasażerów bydgoskiego lotniska – ostatnie informacje mówią, że najszybciej będzie to wiosna. Z tych też powodów powrót do stanu z 2019 roku może zająć kilka lat.

 

- Mieliśmy ambitny plan, aby osiągnąć w przyszłym roku ponad 0,5 mln podróżnych rocznie. Przyszła jednak pandemia i ręce się załamują – ocenił na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

- Sierpniowe statystyki są wynikiem sukcesywnego zwiększania oferowania, wznawiania i uruchamiania nowych połączeń z naszego lotniska. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Zainteresowaniem naszych Pasażerów cieszyły się też rejsy wakacyjne do Zakynthos i Zadaru. Już od początku września odbywają się rejsy do Warszawy, a od końca października planowane są dodatkowe rotacje do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham i powrót rejsów do Kijowa Boryspol.


Radni opozycji pytali marszałka o zamiar zmiany nazwy na Port Lotniczy Bydgoszcz - Toruń, co pojawiło się przed laty. Marszałek Piotr Całbecki zadeklarował, że z tego zamysłu zregnowano raz na zawsze.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu