Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNational Geographic zaprasza do zwiedzania Bydgoszczy

National Geographic zaprasza do zwiedzania Bydgoszczy

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 wrzesień 2020 08:07

W ostatnim czasie na portalu National Geographic Polska ukazała się publikacja, w której wprost zachęca się turystów do odwiedzenia Bydgoszczy i poznania jej uroków - W mieście można natrafić na liczne pomniki. Godna uwagi jest zwłaszcza słynna Łuczniczka - efektowna rzeźba z Parku Kochanowskiego. Jest to jedna z najstarszych rzeźb, jakie można znaleźć na terenie miasta – czytamy na portalu.

W mieście o tak bogatej historii każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca National Geographic do wizyty nad Brdą. Publikacja zachęca m.in. do odwiedzenia Katedry Bydgoskiej oraz przyjrzenia się wizerunkowi Matki Boskiej Pięknej Miłości, obrazowi mającemu wielką wartość zabytkową i sentymentalną. Zachęca się również do wizyty w Muzeum Okręgowym oraz do skorzystania z ,,zielonych” walorów Bydgoszczy – ze spaceru na Wyspie Młyńskiej, czy do odwiedzin w Parku Kazimierza Wielkiego, pojawia się również zaproszenie do Myśłęcinka.

 

National Geographic za ciekawszą atrakcję wskazuje również Muzeum Mydła i Historii Brudu.

 

Więcej na stronach wydawnictwa: https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/bydgoszcz-co-warto-zobaczyc-atrakcje-na-weekend-i-dluzszy-pobyt?page=1

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu