Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRondo Miedzyń już otwarte. Kto będzie patronem?

Rondo Miedzyń już otwarte. Kto będzie patronem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 wrzesień 2020 11:20
Rondo Miedzyń już otwarte. Kto będzie patronem? Fot: UMB

Obiekt roboczo nazwany rondem Miedzyń to ważny punkt komunikacyjny pomiędzy Bydgoszczą, a gminą Białe Blota. Rondo zbudowano wzdłuż ulicy Szubińskiej, ale komunikuje również zjazd w kierunku Miedzynia oraz Trzcinca. Przez ostatni okres ze zjazdu na Miedzyń nie można było korzystać z powodu prac budowlanych.

To właśnie komunikacja z bydgoskim Miedzyniem, była jedną z głównych przyczyn decyzji o budowie ronda przez Województwo Kujawsko-Pomorskie (Szubińska ma status drogi wojewódzkiej), bowiem w kierunku tej dzielnicy zmierzali głównie kierowcy jadący od strony Białych Błot, a z racji dużego natężenia ruchu na pasie od strony Bydgoszczy, potrafiło się w tym miejscu korkować. Rondo turbinowe powinno temu problemowi zaradzić.

 

Rondo zostało dopiero oddane do użytku, stąd też nie ma jeszcze patrona. Toczą się jednak w tej sprawie już dyskusję. Przedwczoraj (1 września) obradowała gminna komisja ds. petycji, która jedynie jednym głosem więcej uznała, że najlepszym patronem dla ronda będzie płk. Antoni Grygiel, Powstaniec Wielkopolski, później mający epizod w Ludowym Wojsku Polskim. Jego kandydatura wygrała z kryptologiem Marianem Rejewskim, który co prawda jest patronem szkoły w Białych Błotach. Ostateczną decyzję podejmie Rada Gminy, w czerwcu pojawił się pomysł, aby uczcić jako patrona ronda gen. Zbigniewa Nowka, który zmarł nie tak dawno, a był mieszkańcem Białych Błot – na sesji pojawił się projekt z jego nazwiskiem, ale taki ,,szybki” tryb procedowania nie spodobał się większości radnych.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu