Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBlisko 8 mln straty Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2019 roku

Blisko 8 mln straty Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2019 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 wrzesień 2020 06:18
Blisko 8 mln straty Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2019 roku Fot: PLB

Rok 2020 dla branży lotniczej jest wyjątkowo trudny z powodu pandemii COVID-19, która w kłopoty ekonomiczne wprowadziła zarówno przewoźników, ale też lotniska. Z tego powodu samorządowcy apelują do rządu o wsparcie finansowe dla Portu Lotniczego Bydgoszcz. Okazuje się, że dość wysoką stratę bydgoski port przyniósł w roku ubiegłym, w którym problemu COVID-19 nie było.

W opublikowanym niedawno sprawozdaniu finansowym wskazuje się, że przychody bydgoskiego lotniska w 2019 roku wyniosły ponad 24 mln zł, natomiast koszty działalności operacyjnej ponad 29,7 mln zł, co daje stratę na poziomie 7.773 mln zł. Te straty zgodnie z niepisanym porozumień będą musiały pokryć: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz, według parytetu opartego o wielkość posiadanych udziałów.

 

W latach 2016-2017 straty były jeszcze wyższe, bowiem wynosiły blisko 10 mln zł. Do tej pory najlepszy okazał się rok 2018, w którym pierwszy raz w historii przekroczono 400 tys. obsłużonych pasażerów, a strata wyniosła nieco ponad 5,5 mln zł. W roku 2019 obsłużono nawet trochę więcej pasażerów niż w 2018 roku, ale jak widać nie przełożyło się to na poprawę bilansu, głównie z uwagi na wzrost kosztów o blisko 2 mln zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu