Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBlisko 8 mln straty Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2019 roku

Blisko 8 mln straty Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2019 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 wrzesień 2020 06:18
Blisko 8 mln straty Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2019 roku Fot: PLB

Rok 2020 dla branży lotniczej jest wyjątkowo trudny z powodu pandemii COVID-19, która w kłopoty ekonomiczne wprowadziła zarówno przewoźników, ale też lotniska. Z tego powodu samorządowcy apelują do rządu o wsparcie finansowe dla Portu Lotniczego Bydgoszcz. Okazuje się, że dość wysoką stratę bydgoski port przyniósł w roku ubiegłym, w którym problemu COVID-19 nie było.

W opublikowanym niedawno sprawozdaniu finansowym wskazuje się, że przychody bydgoskiego lotniska w 2019 roku wyniosły ponad 24 mln zł, natomiast koszty działalności operacyjnej ponad 29,7 mln zł, co daje stratę na poziomie 7.773 mln zł. Te straty zgodnie z niepisanym porozumień będą musiały pokryć: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz, według parytetu opartego o wielkość posiadanych udziałów.

 

W latach 2016-2017 straty były jeszcze wyższe, bowiem wynosiły blisko 10 mln zł. Do tej pory najlepszy okazał się rok 2018, w którym pierwszy raz w historii przekroczono 400 tys. obsłużonych pasażerów, a strata wyniosła nieco ponad 5,5 mln zł. W roku 2019 obsłużono nawet trochę więcej pasażerów niż w 2018 roku, ale jak widać nie przełożyło się to na poprawę bilansu, głównie z uwagi na wzrost kosztów o blisko 2 mln zł.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu