Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBlisko 8 mln straty Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2019 roku

Blisko 8 mln straty Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2019 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 wrzesień 2020 06:18
Blisko 8 mln straty Portu Lotniczego Bydgoszcz w 2019 roku Fot: PLB

Rok 2020 dla branży lotniczej jest wyjątkowo trudny z powodu pandemii COVID-19, która w kłopoty ekonomiczne wprowadziła zarówno przewoźników, ale też lotniska. Z tego powodu samorządowcy apelują do rządu o wsparcie finansowe dla Portu Lotniczego Bydgoszcz. Okazuje się, że dość wysoką stratę bydgoski port przyniósł w roku ubiegłym, w którym problemu COVID-19 nie było.

W opublikowanym niedawno sprawozdaniu finansowym wskazuje się, że przychody bydgoskiego lotniska w 2019 roku wyniosły ponad 24 mln zł, natomiast koszty działalności operacyjnej ponad 29,7 mln zł, co daje stratę na poziomie 7.773 mln zł. Te straty zgodnie z niepisanym porozumień będą musiały pokryć: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz, według parytetu opartego o wielkość posiadanych udziałów.

 

W latach 2016-2017 straty były jeszcze wyższe, bowiem wynosiły blisko 10 mln zł. Do tej pory najlepszy okazał się rok 2018, w którym pierwszy raz w historii przekroczono 400 tys. obsłużonych pasażerów, a strata wyniosła nieco ponad 5,5 mln zł. W roku 2019 obsłużono nawet trochę więcej pasażerów niż w 2018 roku, ale jak widać nie przełożyło się to na poprawę bilansu, głównie z uwagi na wzrost kosztów o blisko 2 mln zł.

 

Warte obejrzenia

 • Zawisza przybliża się do III ligi

  W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

  Etykiety: piłka nożna
 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Dane o szczepieniach są tak prezentowane, że pogubić może się nawet wojewoda

  - W tej chwili mamy w województwie kujawsko-pomorskim 440 tys. (zaszczepionych) dawką pierwszą oraz dawkami dwiema 110 tys. osób – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Gdyby tak było to przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepione byłoby 21,6% populacji naszego województwa, czym zawyżalibyśmy znacznie średnią dla Polski, która wynosi 17,5%. Okazuje się, że sposób prezentacji oficjalnych informacji o szczepieniach nie jest zbyt czytelny.

 • Sami sobie zgotowaliśmy ten los

  W niedzielę wykazaliśmy, że w marcu mieliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost zgonów w stosunku do roku ubiegłego o 35%, Tzw. zgony nadmiarowe widoczne są od listopada, w tym okresie jest to ponad 6 tys. zgonów. W wielu zestawieniach Polska widnieje jako ten kraj w Europie, gdzie tych przedwczesnych zgonów jest najwięcej i to jest nasza wielka porażka.

Wiadomości z regionu