Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa razie Lufhtansa nie sygnalizuje powrotu do Bydgoszczy

Na razie Lufhtansa nie sygnalizuje powrotu do Bydgoszczy

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 wrzesień 2020 06:41
Na razie Lufhtansa nie sygnalizuje powrotu do Bydgoszczy Fot: PLB

W lipcu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 8863 pasażerów, co jest jedna niespecjalnie robiącym wrażeniem wynikiem w stosunku do lipca 2019 roku. Znaczące spadki notują wszystkie polskie lotniska, związane z epidemią COVID-19. Sierpień powinien być lepszy z uwagi na poszerzenie oferty RyanAir o loty do Edynburga i Londynu, natomiast od września wracają loty PLL LOT do Warszawy. Przez ostatnie lata to głównie rozwój bydgoskiego portu napędzała jednak niemiecka Lufthansa.

Z informacji do których dotarliśmy wynika, że Niemcy na bydgoskie lotnisko najprawdopodobniej w tym roku już nie wrócą. Pandemia COVID-19 niemieckie linie Lufthansa wprowadziła w kłopoty. Najszybszy realny termin powrotu połączeń do Frankfurtu to wiosna przyszłego roku.

 

Do Frankfurtu Lufthansa lata obecnie z Gdańska, z Katowic, z Poznania, z Warszawy i z Wrocławia. Połączeń jest jednak znacznie mniej niż przed pandemią.

 

- Sytuacja, w której znalazła się branża lotnicza w wyniku epidemii Covid-19, jest bez precedensu – ocenia prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu