Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa tym etapie protesty mieszkańców Bartodziejów nie mają szans na uwzględnienie

Na tym etapie protesty mieszkańców Bartodziejów nie mają szans na uwzględnienie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 30 sierpień 2020 00:19
Wizualizacja bloków Wizualizacja bloków

Kilka tygodni temu pisaliśmy o proteście mieszkańców Bartodziejów, którzy w kierowanej do prezydenta petycji krytycznie odnoszą się do planowanej przy ulicy Swarzewskiej przez Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego inwestycji budowlanej. BTBS podlega miastu Bydgoszcz, więc teoretycznie samorządowcy mogą wpływać na podejmowane działania, ale praktycznie odejście od tego zamiaru jest nierealne.

Mieszkańcy podnoszą, że w miejscu planowanych bloków mieści się 200 metrowa bieżnia, a także wskazują, że w przyszłości w tym miejscu mogłaby powstać szkoła podstawowa, z uwagi na dość dużą liczbę uczniów w tej części miasta. Odpowiedzi na petycje prezydent jeszcze nie udzielił.

 

Interpelacje w tej sprawie złożyła natomiast radna Grażyna Szabelska, na którą odpowiedź została udzielona. Prezydent wskazuje na zły stan boiska, co w jego opinii świadczy, że nikt tym obiektem się nie interesuje. Przerwanie inwestycji wydaje się bardzo trudne, bowiem BTBS podpisało już umowy biurem projektowym, stąd też zaniechanie realizacji tej inwestycji oznaczałby przepadek kilkuset tysięcy złotych. Prezydent przypomina też o misji BTBS, jaką jest budowa mieszkań, których na rynku wciąż jest deficyt.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu