Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWażne stanowisko Rady Miasta: Negowanie istnienia pandemii to działanie niewłaściwe

Ważne stanowisko Rady Miasta: Negowanie istnienia pandemii to działanie niewłaściwe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 sierpień 2020 16:53
Ważne stanowisko Rady Miasta: Negowanie istnienia pandemii to działanie niewłaściwe Fot: Martin Lopez

Stanowczy głos w kwestii negowania istnienia pandemii COVID-19 zabrała jednogłośnie Rada Miasta Bydgoszczy, która przyjęła stanowisko, w którym z jednej strony staje w obronie przedstawicieli zawodów medycznych, z drugiej zaś strony apeluje do bydgoszczan o przestrzeganie zaleceń epidemicznych.

 

W ostatnich tygodniach notujemy w Polsce rekordowe liczby dobowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z aktualną i przewidywaną w okresie jesienno-zimowych sytuacją epidemiologizną COVID-19 z niepokojem oceniamy wzrost w przestrzeni publicznej informacji negujących istnienie pandemii COVID-19 oraz powagi pandemii – czytamy w przyjętym dzisiaj stanowisku Rady Miasta Bydgoszczy – Wyrażamy tym samym poparcie dla oświadczenia z dnia 7 sierpnia 2020 roku zespołu doradczego ds. COVID-19 działającego przy Polskiej Akademii Nauk. Rada Miasta Bydgoszczy zgadza się z opinią, że nie ma przesłanek naukowych do negowania istnienia wirusa, jego chorobotwórczości i skutków zakażenia.

 

Dalej czytamy – Rada Miasta Bydgoszczy z niepokojem odnosi się również do próby podważania publicznego zaufania do lekarzy. W solidarności z lekarzami oraz mając na uwadze pamięć o ofiarach COVID-19 Polsce i na świecie uważamy negowanie istnienia pandemii jako działanie błędne.

 

Na zakończenie stanowiska pojawia się apel do mieszkańców, o odpowiedzialne traktowanie aktualnych zaleceń epidemicznych.

 

Projekt stanowiska zgłosił do porządku obrad przewodniczący Komisji Zdrowia Rady Miasta prof. Maciej Świątkowski.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu