Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz100 lat od Bitwy Warszawskiej minęło

100 lat od Bitwy Warszawskiej minęło

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 sierpień 2020 11:26

Dzisiaj przypada Święto Wojska Polskiego ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Z uwagi na epidemię COVID-19 w Bydgoszczy nie odbywają się dzisiaj oficjalne uroczystości. Przygotowaliśmy z tej okazji krótki klip.

Miejscem szczególnym jeżeli chodzi o Bitwę Warszawską w Bydgoszczy jest Cmentarz Nowofarny. W Bydgoszczy działał okresie lipca i sierpnia 1920 szpital polowy, stąd też wielu żołnierzy rannych na polu bitwy umierało w naszym mieście. Na Cmentarzu Starofarnym znajdują się ich groby, dzisiaj udekorowane w patriotycznych barwach. Na tym też cmentarzu w 1930 roku, w 10. rocznicę Bitwy Warszawskiej społeczność lokalna ufundowała wizerunek Matki Boskiej Królowej Polski – który w ostatnich latach przeszedł, również dzięki wsparciu mieszkańców, renowację.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu