Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbudowa szpitala Biziela z małym poślizgiem. Rząd zareagował

Rozbudowa szpitala Biziela z małym poślizgiem. Rząd zareagował

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 sierpień 2020 07:37
Rozbudowa szpitala Biziela z małym poślizgiem. Rząd zareagował Wizualizacja

Od 2018 roku prowadzone są prace związane z rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego im. Jana Biziela w Bydgoszczy. Wieloletnie przedsięwzięcie warte jest ponad 373,8 mln zł, jego najbardziej widocznym elementem będzie budowa nowego budynku. Głównym inwestorem jest budżet państwa.

Pierwotnie zadanie inwestycyjne planowano zakończyć do 2024 roku, z powodu pojawiających się opóźnień ten plan został nieco zmodyfikowany na 2025 rok. Głównym mierzalnym efektem realizacji inwestycji będzie wzrost liczy łózek o około 110. Oprócz poprawy warunków leczniczych dla pacjentów, realizacja inwestycji pozwolić ma na lepsze warunki dydaktyczne dla Collegium Medicum, będącego organem zarządzającym tym szpitalem.

 

Budżet państwa na sfinansowanie tej inwestycji planuje przeznaczyć 348,7 mln zł, natomiast kwotę ponad 26,5 mln zł sfinansuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


Z uwagi na opóźnienia w realizacji inwestycji Rada Ministrów na posiedzeniu w dniu 3 sierpnia, zaktualizowała harmonogram programu, zmniejszając wydatki na bieżący rok o prawie 49 mln zł, z uwagi na niemożliwość ich wydatkowania i przesunięciu tych środków na 2025 rok.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu