Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLatos na giełdzie nazwisk do objęcia teki ministra zdrowia

Latos na giełdzie nazwisk do objęcia teki ministra zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 sierpień 2020 06:50

Oficjalnie minister Łukasz Szumowski zapowiada, że zamierza nadal realizować swoją misję, w kuluarach mówi się natomiast, że jest prawdopodobna wymiana ministra zdrowia przy okazji zapowiadanej na jesień rekonstrukcji rządu. W spekulacjach na temat tego, kto mógłby zająć jego miejsce pojawia się nazwisko posła Tomasza Latosa.

Bycie minister zdrowia to nie jest wdzięczna funkcja, bowiem kolejni ministrowie kończyli urzędowanie w nie najlepszych okolicznościach. Poprzedni minister Konstanty Radziwiłł odchodził z resortu będąc w sporze z młodymi lekarzami rezydentami. Inaczej zapowiadał się już minister Łukasz Szumowski, który jeszcze kilka tygodni temu był przez chwilę bohaterem, gdy Polska uniknęła dantejskich scen jakie odgrywały się w związku z pandemią COVID-19 we Włoszech. Ostatnie tygodnie były już dla niego gorsze, z jednej strony kontrowersje podnoszone przez opozycję w sprawie zakupu respiratorów, a także powrót pandemii sprawiają ,że Szumowski może stać się kozłem ofiarnym.

 

,,Super Express” spekuluje, że na giełdzie nazwisk w Zjednoczonej Prawicy, na nowego ministra zdrowia pojawiają się posłowie Tomasz Latos, Bogdan Piecha oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego prof. Grzegorz Gielerak.

Możliwe zmiany w strukturach partyjnych

Prawo i Sprawiedliwość na jesień przygotowuje nowe wybory władz, wybierani będą też prezesi okręgów. Już dzisiaj pojawiają się jednak zapowiedzi, że okręgami nie będą kierować ministrowie, z uwagi na to, że przez obowiązki ministerialne przebywają w Warszawie. Od 2014 roku strukturami w okręgu bydgoskim rządzi poseł Tomasz Latos, gdyby został ministrem musiałby oddać władzę komuś innemu, być może szefem okręgu zostałaby osoba nie będąca posłem.

 

Do 2014 roku okręgiem kierował natomiast europoseł Kosma Złotowski, który musiał z funkcji zrezygnować, bowiem na szczeblu partyjnym ustalono, że europosłowie powinni się skupiać na Brukseli i Strasburgu, a okręgi pozostawić osobom będącym na miejscu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu