Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiemiecki portal dość dosadnie o nalepkach uderzających w środowiska LGBT. W tle bydgoska synagoga

Niemiecki portal dość dosadnie o nalepkach uderzających w środowiska LGBT. W tle bydgoska synagoga

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 sierpień 2020 00:23
Kontrowersyjna nalepka Kontrowersyjna nalepka

W ubiegłym roku ,,Gazeta Polska” rozdawała kontrowersyjne nalepki ,,Strefa wolna od LGBT”. Naklejone zostać miały one na fordońską synagogę. W Bydgoszczy nikt tego incydentu jednak nie zauważył, sprawę opisuje jednak niemieckojęzyczny portal queer.de.

 

Oliwy do ognia dolewa jednak kontekst w jakim przedstawiono sprawę, bowiem internauta na którym opiera się portal przypomniał, że na tej synagodze mieścił się w przeszłości napis ,,Miasto wolne od Żydów”. Tworzy się zatem już kontekst antysemicki. Portal opiera się na informacji użytkownika portalu społecznościowe Twitter.

 

Z racji tego, że sprawa w Bydgoszczy nie była zauważona, trudno odnieść się na ile jest ona prawdziwa, nie mniej jednak taki przekaz poszedł już w międzynarodowy eter. Nie można wykluczyć, że nie była dalej powielana, być może zostanie w przyszłości opublikowana w jakimś raporcie na temat antysemityzmu w Polsce.

 

Publikacja na portalu queer.de jest poswiecona głównie akcji nalepkowej ,,Gazety Polskiej".

 

Na szczęście w raportach dotyczących kseonofobii bądź antysemityzmu Bydgoszcz wypada raczej pozytywnie, jako miasto tolerancyjne.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu