Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd chce, aby drogę S-10 do Torunia dofinansowała Unia Europejska

Rząd chce, aby drogę S-10 do Torunia dofinansowała Unia Europejska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 sierpień 2020 00:15

Rzeczą, która pozostała nam po zakończonej kampanii prezydenckiej, którą powoli już zapinamy, jest decyzja o tym, że odcinek Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 nie będzie finansowany w ramach parnterstwa publiczno-prywatnego, ale bezpośrednio ze środków budżetowych. Ma to przyśpieszyć realizację inwestycji, a także zwiększyć ekonomiczne bezpieczeństwo jej realizacji.

Branżowy międzynarodowy portal KHI (z siedzibą w Wielkiej Brytanii) informuje, że polski rząd chce zrealizować ten odcinek przy udziale funduszy z Unii Europejskiej. Musiałoby się to już odbyć w nowej perspektywie finansowej 2021-2027, która jest obecnie w fazie negocjacji, planuje się głosowanie nad nią Parlamentu Europejskiego na listopad.

 

Żeby prace na wspomnianym odcinku drogi ekspresowej S-10 ruszyły do przodu konieczne jest uprawomocnienie się decyzji środowiskowej. Taki dokument na początku roku wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, ale wpłynęły do jego treści protesty, które są obecnie rozpatrywane. Istnieje szansa, że postępowanie przetargowe ruszy w pierwszej połowie przyszłego roku, natomiast harmonogram zakłada rozpoczęcie prac budowlanych w 2023 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu